Aktualności

Reklama alkoholu w mediach. Jak ochronić młodzież przed jej wpływem?

Reklamy alkoholu w mediach oraz na ulicach są dla nas codziennością. Zastanawialiście się kiedyś czy mogą mieć wpływ na osoby niepełnoletnie?

0 komentarze
76 odsłony

Jazda po alkoholu na rowerze. A co z prawem jazdy?

Zaledwie kilka lat temu dla pijanych rowerzystów nie było taryfy ulgowej. Za jazdę pod wpływem można było stracić prawo jazdy, a w skrajnych przypadkach nawet trafić do więzienia. Obecnie, mimo że przepisy są bardziej liberalne, to konsekwencje mogą być równie surowe...

0 komentarze
701 odsłony

Alkomat a dym. Zanim dmuchniesz w alkomat…

Nowoczesne i dobrej jakości alkomaty są zaawansowane technologicznie i mają wbudowane bardzo czułe sensory pomiarowe. Aby wynik badania był rzetelny,  należy zadbać o to, by w czasie przeprowadzanej próby nie doszło do żadnych zakłóceń dokonywanego pomiaru. Czynników, które mogą zaburzyć ten pomiar jest co najmniej kilka i o tę kwestię najczęściej pytają kierowcy...

0 komentarze
1091 odsłony

Korzystanie z alkomatów w dobie koronawirusa

Dostajemy coraz więcej pytań czy w czasie epidemii użytkowanie alkomatu jest bezpieczne. Uspokajamy. Jest bezpieczne, ale oczywiście przy bezwzględnym zachowaniu zasad higieny i niezbędnych środków ostrożności. Koronawirus przenosi się drogą kropelkową, należy więc pamiętać, że przy każdym pomiarze ustnik urządzenia pomiarowego musi być wymieniany. Nieodzownie!

0 komentarze
765 odsłony

Jak przeliczać promile [‰] na miligramy na litr [mg/l] i na odwrót?

Gdy zatrzymuje cię na drodze policjant i podsuwa alkomat w celu sprawdzenia stanu trzeźwości, pewnie ostatnią rzeczą, o jakiej myślisz jest kwestia w jakich jednostkach to urządzenie wyświetli wynik. Ale… do czasu. Bo gdy policjant podaje wynik, to niejeden kierowca jest kompletnie zdezorientowany, albo… cieszy się przedwcześnie, bo cyferki na wyświetlaczu pokazały wynik poniżej magicznej wartości 0,20.

0 komentarze
86319 odsłony

Czy alkomat trzeba kalibrować? Jak często?

Kalibracja alkomatu jest konieczna, aby działał on właściwie. Ale pytanie brzmi dlaczego alkomat trzeba kalibrować? Jak często trzeba kalibrować alkomat i ile to kosztuje? Odpowiedzi na te pytania zamieściliśmy w materiale opierając się na naszym doświadczeniu z alkomatami wykorzystywanymi przez naszą redakcję do licznych testów i badań.

0 komentarze
823 odsłony

Alkomat dla nowoczesnych! | Recenzja alkomatu BACscan Mobile

Do naszej redakcji trafił alkomat mobilny BACscan® Mobile. Urządzenie jest wysokiej klasy alkomatem służącym do pomiaru stężenia alkoholu we krwi na podstawie wydychanego powietrza. Idealnie pasuje dla osób ceniących innowacyjne urządzenia.

663 odsłony

Dopuszczalna zawartość alkoholu u kierowcy w 2020 roku

Ile można mieć promili w wydychanym powietrzu, aby prowadzić auto? Jaki jest dopuszczalny poziom alkoholu u kierowcy? Sprawa jest rozbudowana, bo konkretna ilość alkoholu we krwi decyduje o tym, czy kierowca popełnił wykroczenie czy przestępstwo, a tym samym jaka spotka go kara.

0 komentarze
687 odsłony

Co grozi kierowcy za jazdę autem po pijanemu w 2020 roku?

Co grozi za prowadzenie auta pod wpływem alkoholu w 2020 roku? Od czego zależy kara? Na ile czasu zabierają prawo jazdy za jazdę po pijanemu? Takie pytania otrzymujemy regularnie od naszych czytelników. Postanowiliśmy pokazać Wam, jakie kary grożą za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, od czego one zależą oraz czego muszą się obawiać tzw. recydywiści.

0 komentarze
685 odsłony

Jak długo trzeźwieje się po 1 kieliszku wina?

Czy po lampce wina można prowadzić? Jak długo trzeźwieje się po winie? Z racji Walentynek postanowiliśmy to sprawdzić, aby obalić lub potwierdzić pewne mity związane z tym trunkiem i późniejszą jazdą autem. Wyniki testu okazały się bardzo ciekawe.

0 komentarze
738 odsłony

Serwis korzysta z plików cookies ułatwiających obsługę sklepu. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.