Aktualności

Olbrzymie kary za jazdę nieodśnieżonym samochodem!

Wiedzieliście o tym, że za jazdę nieodśnieżonym samochodem można dostać mandat? Nie? A wiedzieliście o tym, że wysokość kary – według nowych przepisów – może sięgnąć nawet 3000 złotych?!

0 komentarze
44 odsłony

Pijani kierowcy stracą auta

16 listopada Sejm przegłosował nowelizację Kodeksu Karnego, odrzucając tym samym sprzeciw Senatu. Nowe przepisy stanowią, że w przyszłym roku samochody pijanych kierowców będą im konfiskowane

0 komentarze
194 odsłony

Nowe przepisy ruchu drogowego || aktualizacja 2022

17 września 2022 roku weszły w życie nowe przepisy ruchu drogowego w tym nowy taryfikator mandatów. Sprawdź za co grozi kierowcy nawet 30 000 zł grzywny!

0 komentarze
272 odsłony

Reklama alkoholu w mediach. Jak ochronić młodzież przed jej wpływem?

Reklamy alkoholu w mediach oraz na ulicach są dla nas codziennością. Zastanawialiście się kiedyś czy mogą mieć wpływ na osoby niepełnoletnie?

0 komentarze
384 odsłony

Jazda po alkoholu na rowerze. A co z prawem jazdy?

Zaledwie kilka lat temu dla pijanych rowerzystów nie było taryfy ulgowej. Za jazdę pod wpływem można było stracić prawo jazdy, a w skrajnych przypadkach nawet trafić do więzienia. Obecnie, mimo że przepisy są bardziej liberalne, to konsekwencje mogą być równie surowe...

0 komentarze
894 odsłony

Alkomat a dym. Zanim dmuchniesz w alkomat…

Nowoczesne i dobrej jakości alkomaty są zaawansowane technologicznie i mają wbudowane bardzo czułe sensory pomiarowe. Aby wynik badania był rzetelny,  należy zadbać o to, by w czasie przeprowadzanej próby nie doszło do żadnych zakłóceń dokonywanego pomiaru. Czynników, które mogą zaburzyć ten pomiar jest co najmniej kilka i o tę kwestię najczęściej pytają kierowcy...

0 komentarze
1320 odsłony

Korzystanie z alkomatów w dobie koronawirusa

Dostajemy coraz więcej pytań czy w czasie epidemii użytkowanie alkomatu jest bezpieczne. Uspokajamy. Jest bezpieczne, ale oczywiście przy bezwzględnym zachowaniu zasad higieny i niezbędnych środków ostrożności. Koronawirus przenosi się drogą kropelkową, należy więc pamiętać, że przy każdym pomiarze ustnik urządzenia pomiarowego musi być wymieniany. Nieodzownie!

0 komentarze
808 odsłony

Jak przeliczać promile [‰] na miligramy na litr [mg/l] i na odwrót?

Gdy zatrzymuje cię na drodze policjant i podsuwa alkomat w celu sprawdzenia stanu trzeźwości, pewnie ostatnią rzeczą, o jakiej myślisz jest kwestia w jakich jednostkach to urządzenie wyświetli wynik. Ale… do czasu. Bo gdy policjant podaje wynik, to niejeden kierowca jest kompletnie zdezorientowany, albo… cieszy się przedwcześnie, bo cyferki na wyświetlaczu pokazały wynik poniżej magicznej wartości 0,20.

0 komentarze
117324 odsłony

Czy alkomat trzeba kalibrować? Jak często?

Kalibracja alkomatu jest konieczna, aby działał on właściwie. Ale pytanie brzmi dlaczego alkomat trzeba kalibrować? Jak często trzeba kalibrować alkomat i ile to kosztuje? Odpowiedzi na te pytania zamieściliśmy w materiale opierając się na naszym doświadczeniu z alkomatami wykorzystywanymi przez naszą redakcję do licznych testów i badań.

0 komentarze
985 odsłony

Alkomat dla nowoczesnych! | Recenzja alkomatu BACscan Mobile

Do naszej redakcji trafił alkomat mobilny BACscan® Mobile. Urządzenie jest wysokiej klasy alkomatem służącym do pomiaru stężenia alkoholu we krwi na podstawie wydychanego powietrza. Idealnie pasuje dla osób ceniących innowacyjne urządzenia.

704 odsłony

Serwis korzysta z plików cookies ułatwiających obsługę sklepu. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.