Aktualności

Za co rowerzysta może dostać mandat?

Jeszcze do niedawna widmo otrzymania policyjnego mandatu było zmorą niemal wyłącznie kierowców samochodów i innych pojazdów mechanicznych. Ale rzeczywistość wokół nas szybko się zmienia. Dzisiaj lista przewinień, za które rowerzysta może zostać ukarany mandatem jest naprawdę pokaźna.

0 komentarze
445 odsłony

Inne numery na tablicach i naklejce kontrolnej? Co nam za to grozi?

Niemal każdy z nas ma na przedniej szybie samochodu naklejkę kontrolną z numerem rejestracyjnym pojazdu. Od wielu lat wydawano je właścicielom aut wraz z tablicami rejestracyjnymi. Ale od ponad pół roku – a konkretnie od 5-go września 2022 – zmieniły się przepisy i urzędy rejestrujące pojazdy, tych naklejek już nie wydają. A zatem dochodzi do takiej sytuacji, że jeśli zmienimy tablice rejestracyjne to numer na nalepce nie zgadza się z tym, który mamy na tablicach.

0 komentarze
218 odsłony

Nie używajcie nieoryginalnych tablic rejestracyjnych, grożą za to poważne kary

Znowelizowany kodeks karny, który wchodzi w życie 14 marca 2023, wprowadza surowe konsekwencje, dla osób używających nieoryginalnych, podrabianych i kolekcjonerskich tablic rejestracyjnych. Kłopoty może mieć każdy z nas, kto użyje nieautentycznych tablic, bo poprzednie zostały mu skradzione czy zgubione. Więcej szczegółów w naszym artykule

0 komentarze
178 odsłony

Od dzisiaj pracodawca może sprawdzić trzeźwość pracownika

Uwaga! To już dzisiaj zmieniają się przepisy prawa pracy w bardzo istotnej kwestii. Otóż od wtorku 21.02.2023 pracodawca ma prawo sprawdzić stan trzeźwości pracownika. Mało tego, może go także skontrolować testem na używanie narkotyków lub innych substancji odurzających!

0 komentarze
424 odsłony

Olbrzymie kary za jazdę nieodśnieżonym samochodem!

Wiedzieliście o tym, że za jazdę nieodśnieżonym samochodem można dostać mandat? Nie? A wiedzieliście o tym, że wysokość kary – według nowych przepisów – może sięgnąć nawet 3000 złotych?!

0 komentarze
138 odsłony

Pijani kierowcy stracą auta

16 listopada Sejm przegłosował nowelizację Kodeksu Karnego, odrzucając tym samym sprzeciw Senatu. Nowe przepisy stanowią, że w przyszłym roku samochody pijanych kierowców będą im konfiskowane

0 komentarze
475 odsłony

Nowe przepisy ruchu drogowego || aktualizacja 2022

17 września 2022 roku weszły w życie nowe przepisy ruchu drogowego w tym nowy taryfikator mandatów. Sprawdź za co grozi kierowcy nawet 30 000 zł grzywny!

0 komentarze
466 odsłony

Reklama alkoholu w mediach. Jak ochronić młodzież przed jej wpływem?

Reklamy alkoholu w mediach oraz na ulicach są dla nas codziennością. Zastanawialiście się kiedyś czy mogą mieć wpływ na osoby niepełnoletnie?

0 komentarze
571 odsłony

Jazda po alkoholu na rowerze. A co z prawem jazdy?

Zaledwie kilka lat temu dla pijanych rowerzystów nie było taryfy ulgowej. Za jazdę pod wpływem można było stracić prawo jazdy, a w skrajnych przypadkach nawet trafić do więzienia. Obecnie, mimo że przepisy są bardziej liberalne, to konsekwencje mogą być równie surowe...

0 komentarze
1021 odsłony

Alkomat a dym. Zanim dmuchniesz w alkomat…

Nowoczesne i dobrej jakości alkomaty są zaawansowane technologicznie i mają wbudowane bardzo czułe sensory pomiarowe. Aby wynik badania był rzetelny,  należy zadbać o to, by w czasie przeprowadzanej próby nie doszło do żadnych zakłóceń dokonywanego pomiaru. Czynników, które mogą zaburzyć ten pomiar jest co najmniej kilka i o tę kwestię najczęściej pytają kierowcy...

0 komentarze
1533 odsłony

Serwis korzysta z plików cookies ułatwiających obsługę sklepu. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.