Alkomat Dräger Alcotest 7510

Alkomat Dräger Alcotest 7510

AL-DRA-7510
Dostępny
5 949,00 zł
Brutto

Dräger Alcotest 7510 jest poręcznym urządzeniem o zwartej budowie oraz wysokiej trwałości przeznaczonym do pomiarów stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu. Zaprojektowany z myślą o pomiarach wstępnych jest idealnym narzędziem dla policji oraz sektora rynkowego, jeśli pozwalają na to przepisy i dopuszczenia także w celach dowodowych.

Ostatnie sztuki na stanie

Dostawa już od 18.00 zł | Darmowa dostawa powyżej 100 zł

Zakupy bez ryzyka | Masz 14 dni na zwrot

Masz pytania? | Infolinia - 22 666 37 27

.

Dräger Alcotest 7510 jest poręcznym urządzeniem o zwartej budowie oraz wysokiej trwałości przeznaczonym do pomiarów stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu. Zaprojektowany z myślą o pomiarach wstępnych jest idealnym narzędziem dla policji oraz sektora rynkowego, jeśli pozwalają na to przepisy i dopuszczenia także w celach dowodowych.

Higieniczne i proste w użyciu urządzenie zapewnia szybkie, precyzyjne i pewne wyniki pomiarowe w czytelnym formacie. Elastyczne zarządzanie danymi, duża pojemność pamięci, jak również możliwość bezprzewodowego przesyłania danych do drukarki mobilnej Dräger Mobile Printer  PC umożliwiają łatwe dopasowanie do różnych narodowych i międzynarodowych wymogów. Do satelitarnego wykrywania lokalizacji urządzenia, miernik można wyposażyć w moduł GPS, jak również wyposażyć można w akumulatory litowo-jonowe w celu przeprowadzenia jeszcze większej ilości pomiarów.

Ergonomiczna budowa

Przy pomocy trzech przycisków, urządzenie łatwo daje się obsłużyć zarówno przez prawo, jak i leworęczne osoby. Ze względów bezpieczeństwa posiada ono obudowę pokrytą gumową powierzchnią i wyposażona jest w pasek zabezpieczający zakładany na nadgarstek. Dräger Alcotest 7510 posiada duży wyświetlacz monochromatyczny, jak również wielojęzyczne wskazania tekstowe. Dzięki zastosowaniu technologii transflektywnej możliwe jest jego odczytanie nawet w jaskrawym świetle słonecznym.

Zaawansowana technologia

Zastosowanie najnowszej technologi sensorów Dräger w Dräger Alcotest 7510 zapewnia szybkie, precyzyjne pomiary. Wbudowany element grzewczy zapobiega kondensacji i zapewnia, przez regulację termiczną ogniwa, szybkie pomiary także w niskiej temperaturze. Dzięki automatycznemu wykluczeniu czułości skrośnych na inne substancje oraz wyeliminowaniu możliwości manipulacji próbką podawane wyniki są zawsze właściwe. Zmodyfikowana jednostka próbkująca napędzana silnikiem piezoelektrycznym sygnalizuje obecność alkoholu resztkowego w ustach i konieczność powtórzenia pomiaru.

Łatwość użycia

To zasilane bateryjne, szybkie i łatwe w użyciu urządzenie charakteryzuje się krótkim czasem wygrzewania przy rozruchu oraz automatycznym procesem próbkowania i kalibracji. Wszystkie pomiary sterowane są z użyciem pojedynczego przycisku, dwa przyciski “góra” i “dół” umożliwiają szybką i prostą obsługę menu. Podświetlany wyświetlacz gwarantuje czytelne powiadomienia tekstowe nawet przy słabym oświetleniu, zaś trzy LEDy w kolorze czerwonym, żółtym i zielonym zapewniają dodatkowe wsparcie dla informacji wskazywanych na wyświetlaczu.

Higieniczny i bezpieczny

Umiejscowienie ustnika jednorazowego i uformowany uchwyt zapewniają bezpieczny, higieniczny dystans od badanego. Specjalna wypustka na ustniku zapobiega kontaktowi ust badanego z alkomatem  badającym. Zaprojektowany z myślą o najwyższym poziomie higieny specjalny system wyrzutowy ustników umożliwia szybkie i proste usunięcie ustnika po badaniu bez konieczności wejścia z nim w kontakt, zapobiega także przypadkowemu wypadnięciu ustnika podczas użycia. Alkomat umożliwia także przeprowadzenie pomiarów pasywnych w wypadku podejrzenia obecności alkoholu w pojeździe, a także niezdolności  braku współpracy badanego.

Zarządzenie danymi

Dräger Alcotest 7510 umożliwia zaawansowane zarządzenie zarejestrowanymi danymi. Dostosowanie do konkretnych potrzeb możliwe jest z użyciem list wyboru i tekstu. Istnieje możliwość rejestracji interwałów kalibracyjnych, typu pojazdu wraz z numerem rejestracyjnym, nazwiska operatora, lokalizacji  przyczyny dokonywania pomiaru opcje są nieograniczone. Wraz z danymi tego typu zachowane są wyniki testu, unikalny numer referencyjny oraz data i godzina.

Zasilanie

Dräger Alcotest 7510 oferowany jest z zasilaniem akumulatorowym  alkalicznym może być także wyposażony w akumulator litowo-jonowy idealny do wielokrotnego użycia w drogowych punktach kontrolnych. Dostępny jest także szeroki zakres akcesoriów ładujących do użycia naściennego, samochodowego  biurkowego.

Prawdziwa elastyczność

Dräger Alcotest 7510 jest gotowy do natychmiastowego użycia w zakresie termicznym od -5 °C do +50 °C i po wyposażeniu w sensor ciśnienia możliwa jest automatyczna kompensacja ciśnienia atmosferycznego podczas kalibracji gazem suchym. Wyniki badań można przesłać bezprzewodowo do drukarki przenośnej Dräger Mobile Printer  zarchiwizować po podłączeniu do PC. Pozostałymi dostępnymi opcjami są m.in. moduł GPS umożliwiający rejestrację koordynatów w celu późniejszych analiz statystycznych, trwałe walizki transportowe, kabury i systemy magazynowania przeznaczone dla większej liczby urządzeń.

Typ sensora
elektrochemiczny
Zakres pomiarowy
0 do 2,5 mg/L
Wskazanie na wyświetlaczu przy przekroczeniu zakresu pomiarowego
Jednostki pomiarowe
mg/L
‰ (promile)
Rozdzielczość wskazań
0.1 mg/L
Próg alarmowy
Brak
Czas przygotowania do pracy***
Po około 6 s od włączenia (zależne od temperatury
Czas pobierania próbki
Po około 3 s (przy 0 mg/l); po około 10 s (przy 0.5 mg/l, temperatura pokojowa)
Tryby pomiarowe
Zwykły - z użyciem ustnika bez ustnika, możliwe manualne rozpoczęcie próbkowania
Tryb próbkowania
Próbkowanie pasywne: bez ustnika, możliwe manualne rozpoczęcie próbkowania. Urządzenie jest w stanie wykryć obecność alkoholu resztkowego w ustach przy podawaniu próbki (jeśli opcja jest aktywna).
automatyczny
Ustniki
Pakowane oddzielnie w higieniczny sposób, z zabezpieczonym przed manipulowaniem, nie dającym się zamknąć wylotem powietrza, wyrzutnik ustnika i element dystansujący między ustami, a obudową urządzenia.
Pamięć
5000 testów wraz z numerami, datą i godziną
Wyświetlacz
Graficzny, podświetlany wyświetlacz LCD (128 x 169 pikseli) 35 mm x 45 mm
Sygnały akustyczne
Wielotonowa, zapewniająca wsparcie wskazań i ostrzeżeń
Diody LED
3 diody (LEDy) w kolorze czerwonym, żółtym i zielonym zapewniające wsparcie wskazań i ostrzeżeń
Współpraca z aplikacją
Nie
Współpraca z drukarką
Tak
Przeznaczenie
Dowodowe
Duże firmy
Małe i średnie firmy
Wyposażenie
instrukcja obsługi w języku polskim
karta gwarancyjna
Obudowa
Odporne na uderzenia tworzywo ABS/PC
Wibracje i uderzenia
Zgodne z EN 60068-2-6, EN 60068-2-29
Wymiary zewnętrzne
183 x 87 x 44 mm
Waga
430 g
Port IR
Do podłączenia do PC Do komunikacji IR z drukarką Dräger Mobile Printer w celach dokumentacyjnych i wprowadzania danych (po załączeniu klawiatury do drukarki)
Port USB
Do podłączenia do PC
Żródło zasilania
Cztery baterie alkaliczne AA lub akumulatory NiMH, wskazanie stanu zasilania.
Warunki pracy
-5 ~ +50°C, wilgotność 95% rh
Zalecana kalibracja
Mokra lub sucha. Opcjonalnie: z sensorem ciśnienia absolutnego do kompensacji ciśnienia atmosferycznego podczas kalibracji gazem suchym.
co 6 miesięcy
Gwarancja
1 rok
Oznaczenie CE
Dyrektywa 89/336/EC (zgodność elektromagnetyczna)
Normy
Zgodność z dyrektywą RoHs


* Możliwość zmiany jednostki pomiarowej przez serwis. Fabryczne ustawienie: ‰ promile.
** Dla prawidłowo skalibrowanego urządzenia.
*** Czas przygotowania urządzenia do pierwszego pomiaru.

Bezprzewodowa drukarka... Bezprzewodowa drukarka... 2
Dostępny
Drukarki

Bezprzewodowa drukarka mobilna do urządzeń Dräger

Dräger
AD-DRA-DMP-01
Ostatnie sztuki na stanie
2 759,00 zł
Przenośna drukarka bezprzewodowa przeznaczona do drukowania wyników pomiarów wykonywanych przy pomocy urządzeń firmy Dräger, jak np. alkomaty Alcotest 6820, 7410 Plus, 7510 czy analizator narkotykowy DrugTest 5000. Do transmisji danych drukarka wykorzystuje złącze / port na podczerwień (IR).
Ładowarka samochodowa do...
Dostępny
Zasilacze i ładowarki

Ładowarka samochodowa do urządzeń Dräger

Dräger
DRA-LSAD675
Dostępny na zamówienie
259,00 zł
Ładowarka samochodowa przeznaczona do urządzeń Dräger zasilanych akumulatorkami NiMH. Ładowarka umożliwia jednocześnie ładowanie oraz korzystanie z pełnej funkcjonalności urządzeń.
Ładowarka sieciowa do... Ładowarka sieciowa do... 2
Dostępny
Zasilacze i ładowarki

Ładowarka sieciowa do urządzeń Dräger

Dräger
DRA-LSID675
Dostępny na zamówienie
619,00 zł
Ładowarka sieciowa przeznaczona do urządzeń Dräger zasilanych akumulatorkami NiMH. Zasilacz umożliwia jednocześnie ładowanie oraz korzystanie z pełnej funkcjonalności urządzeń. 
Bateria alkaliczna AA - 2 szt.
Dostępny
Baterie

Bateria alkaliczna AA - 2 szt.

BAT-1XAA
Dostępny w dużej ilości
6,00 zł
Bateria alkaliczna 1,5V AA - 2 szt. Zamówione baterie mogą się różnić wyglądem od przedstawionych na zdjęciu.
Ustnik do alkomatu Dräger...
Produkt dostępny z innymi opcjami
Ustniki

Ustnik do alkomatu Dräger Alcotest

Dräger
UST-DRA-ATM1
Dostępny na zamówienie
1,99 zł
Ustnik do alkomatów mobilnych z serii Dräger Alcotest. Pasuje do: Dräger Alcotest 5510 Dräger Alcotest 5820 Dräger Alcotest 6000 Dräger Alcotest 6510 Dräger Alcotest 6820 Dräger Alcotest 7000 Dräger Alcotest 7510
  • Zaawansowany sensor elektrochemiczny DrägerSensor w technologii 1/4"
  • Pamięć 5000 pomiarów z numerami, godziną i datą
  • Wysokiej rozdzielczości, podświetlany wyświetlacz LCD
  • Nowoczesny wygląd i trwałe wykonanie
  • Szybki czas przygotowania do pracy
  • Ergonomiczna obudowa odporna na uderzenia
  • Dwa tryby próbkowania – standardowy i pasywny

Dokładamy wszelkich starań, by opinie pochodziły od klientów, którzy używali produktu lub go nabyli. Opinie są zbierane, weryfikowane i publikowane zgodnie z regulaminem opinii.

Brak opinii

Serwis korzysta z plików cookies ułatwiających obsługę sklepu. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.