Blokada alkoholowa Dräger Interlock 5000

Blokada alkoholowa Dräger Interlock 5000

AL-DRA-INT-5000
Dostępny na zamówienie
4 721,97 zł
Brutto

Dräger Interlock® 5000 to urządzenie do pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu, połączone z immobilizerem. Po nieskomplikowanym pomiarze zawartości alkoholu umożliwia bezpieczne włączenie się do ruchu ulicznego. Blokada alkoholowa mierzy zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu kierowcy i pozwala na uruchomienie silnika tylko po uzyskaniu właściwego wyniku.

Dostępny na zamówienie

Dostawa już od 18.00 zł | Darmowa dostawa powyżej 50 zł

Zakupy bez ryzyka | Masz 14 dni na zwrot

Masz pytania? | Infolinia - 22 666 37 27

.

Dräger Interlock® 5000 to urządzenie do pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu, połączone z immobilizerem. Po nieskomplikowanym pomiarze zawartości alkoholu umożliwia bezpieczne włączenie się do ruchu ulicznego. Blokada alkoholowa mierzy zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu kierowcy i pozwala na uruchomienie silnika tylko po uzyskaniu właściwego wyniku.

Koncepcja Interlock

Urządzenie Interlock® 5000 składa się z dwóch komponentów – urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu i jednostki sterującej. Urządzenie pomiarowe wzywa kierowcę do zbadania oddechu przed włączeniem silnika. Wynik pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu decyduje o odblokowaniu przez jednostkę sterującą rozrusznika pojazdu i umożliwieniu uruchomienia silnika.

Blokada alkoholowa do użytku prewencyjnego

Urządzenie Interlock 5000 posiada oznaczenie E1 i spełnia wszelkie wymogi normy europejskiej EN 50436-2, która jest wyznacznikiem w zakresie zastosowania blokad alkoholowych w wielu krajach świata. Blokada alkoholowa zapewnia niezawodną ochronę kierowców, pasażerów i towarów przed zagrożeniami związanymi z prowadzeniem po spożyciu alkoholu. Pozwala również skutecznie zapobiegać potencjalnym zagrożeniom wynikającym z prowadzenia pojazdów z alkoholem resztkowym we krwi. Interlock 5000 zwiększa bezpieczeństwo firm i pomaga unikać szkód osobowych i materialnych spowodowanych przez spożywanie alkoholu.

Działanie i budowa alkoholowej blokady zapłonu

Interlock 5000 odznacza się elegancką i ergonomiczną konstrukcją. Obsługa jest prosta i intuicyjna, ponieważ odbywa się za pośrednictwem dużego wyświetlacza. Ustnik jest mocowany na odwrocie części ręcznej. Dzięki temu Interlock 5000 na pierwszy rzut oka nie wygląda na blokadę alkoholową. Wymiana ustnika jest łatwa i higieniczna, a same ustniki są biodegradowalne.

Zużycie prądu i gotowość do pracy

Urządzenie Interlock 5000 jest energooszczędne – pobór prądu w stanie spoczynku jest mniejszy niż 1 mA. W czasie jazdy sprzęt również jest bardzo ekonomiczny. Dzięki temu w żaden sposób nie zakłóca gotowości pojazdu do użycia. Urządzenie jest niezawodne i szybko gotowe do pracy w zakresie temperatur od -40 °C do 85 °C – można je szybko uruchomić zarówno podczas mrozów, jak i podczas upałów. Zalecamy wykonywanie kalibracji i konserwacji blokady alkoholowej raz na rok.

Pomiar alkoholu i wykrywanie manipulacji

Czujnik elektrochemiczny urządzenia Interlock 5000 jest przeznaczony specjalnie do pomiaru alkoholu. Sprawia to, że na wyniki pomiarów nie wpływają inne wydychane substancje. Tego typu precyzyjne czujniki stosowane są także w policyjnych alkomatach. Interlock 5000 rozpoznaje i dokumentuje próby manipulacji.

Przechowywanie i ochrona danych

Urządzenie przechowuje wszystkie ważne dane w jednostce sterującej. Są to między innymi: informacje o oddaniu lub odmowie oddania próbki oddechu, zmierzone stężenie alkoholu, uruchomienia i zatrzymania silnika oraz ewentualne próby manipulacji. W celu przeanalizowania danych można je sczytać przez złącze podczerwieni. Informacje te chronione są przy użyciu specjalnych metod szyfrowania. Dane można odczytać tylko pod warunkiem posiadania określonych uprawnień dostępu, specjalnego oprogramowania i odpowiedniego sprzętu.

Niezawodność w każdej sytuacji

Od ponad 60 lat Dräger ma wśród funkcjonariuszy policji opinię dostawcy najwyższej jakości produktów do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu. Firma ma ponad 20 lat doświadczenia w branży blokad alkoholowych. Dzięki zgromadzonej wiedzy oraz sprawdzonej technice pomiarowej Interlock 5000 jest niezawodnym i niemożliwym do zmanipulowania rozwiązaniem zapewniającym bezpieczną jazdę.

Typ sensora
elektrochemiczny
Czas przygotowania do pracy***
poniżej 15 s (powyżej 0 °C), poniżej 60 s (w temp. -20 °C), poniżej 110 s (w temp. -40 °C)
Czas pobierania próbki
Po około 3 s (przy 0 mg/l); po około 10 s (przy 0.5 mg/l, temperatura pokojowa)
Pamięć
W jednostce sterującej, przechowuje do 500 000 zdarzeń
Warunki pracy
-40 °C ~ 85°C, wilgotność 95% rh
Żródło zasilania
Napięcie zasilające od 12V do 24V
Wyświetlacz
Wyświetlacz LCD w części ręcznej wyświetlający pełne komunikaty tekstowe
Wymiary zewnętrzne
Uchwyt: ~ 138 × 61 × 36 mm Jednostka sterująca: ~ 148 × 90 × 32 mm
Waga
Uchwyt ~ 180 g Jednostka sterująca ~ 195 g
Wibracje i uderzenia
EN 50436-1:2013 EN 50436-2:2013
Wyposażenie
instrukcja obsługi w języku polskim
karta gwarancyjna
Zalecana kalibracja
Zazwyczaj co 12 miesięcy
co 12 miesięcy
Gwarancja
1 rok
Przeznaczenie
Duże firmy
Małe i średnie firmy
Na użytek własny
Współpraca z aplikacją
Nie
Współpraca z drukarką
Nie
Oznaczenie CE
regulacja ECE nr 10 i rozporządzenie (WE) nr 661/2009 (z ostatnią zmianą mającą zastosowanie)
Port IR
Do transmisji danych
Drager


* Możliwość zmiany jednostki pomiarowej przez serwis. Fabryczne ustawienie: ‰ promile.
** Dla prawidłowo skalibrowanego urządzenia.
*** Czas przygotowania urządzenia do pierwszego pomiaru.

Brak opinii

Serwis korzysta z plików cookies ułatwiających obsługę sklepu. Kliknij aby dowiedzieć się więcej.